Версія для друку
3 523

Барвисте королівство

На занятті використана нетрадиційна техніка ліплення «Міллефіорі».

Барвисте королівство

Спрямованість змісту: художньо - естетичний розвиток

Вікова група: Старший дошкільний вік

Тип: Групове заняття

Вид: Інтегроване

Обладнання: ноутбуквідео – фрагменти, декорації: яблунька, сонечко, хмаринка, квіткова галявина; кульки Су-джок (по кількості дітей); скляні декоративні камінці; конверти із завданнями; тісто різного кольору (зелений, жовтий, синій, червоний, фіолетовий), аркуш паперу А–3 з зображенням дерева, вологі серветки, стеки, дощечки; дидактичні ігри: «Малята – звірята», «Склади речення», «Крапельки або кого намочив дощик»; інтерактивні комп’ютерні дидактичні ігри «Хмаринка - пустунка», «Склади задачу»; знаки та цифри на кожну дитину. 


Мета: Закріплювати навички роботи з солоним тістом (скочування, розкочування, розплющування, відривання, поєднання, поділ цілого на частини). 

Продовжувати формувати вміння виліплювати квіти та метелики в техніці «Міллефіорі» - двошарове та багатошарове ліплення, передаючи характерні особливості їх будови і забарвлення.

Закріпити елементарні уявлення про найхарактерніші ознаки весни в живій і неживій природі. Закріпити знання про групи живих істот (дикі та домашні тварини, комахи).

Вправляти дітей у відгадуванні загадок. Формувати вміння дітей узагальнювати, групувати предмети за певною ознакою.

Удосконалювати навички творення іменників назв малят тварин за допомогою пестливих суфіксів.

Закріпити вміння складати речення за графічними схемами.

Вдосконалювати навички складового аналізу слів.  

Закріпити знання про склад числа з двох менших. Вдосконалювати вміння дітей порівнювати групи предметів.

Спонукати дітей складати умову задачі, приклад для її вирішення та знаходити відповідь, користуючись знаками додати та відняти. 

Розвивати логічне мислення, зв’язне мовлення, фонематичний слух, увагу, уяву, пам’ять, фантазію, загальну та дрібну моторику. Сприяти розвитку естетичного смаку.

Виховувати любов до краси рідної природи, задоволення від власної творчості, гуманні почуття (бажання прийти на допомогу).

Хід заняття:      

Вих-ль: Доброго ранкудіти! Доброго ранку, шановні гості!

Сонячно, світло у нашому залі,

Настрій чудовий у всіх

Ми одне одного радо вітаєм,

Хай тут панує радість і сміх!

 - Діти, у нас сьогодні гості, привітайтеся з ними!

(Діти вітаються з гостями під музичний супровід):

Добрий день! Добрий день!

Пальчики сказали.

Ми сьогодні всіх гостей

Радо привітали!

Вих-ль: - Діти, до нас у садочок надійшов лист. Лист від жителів «Барвистого  Королівства». Це лист  не простий. Давайте ми його переглянемо. (Діти сідають на килимок)

(Перегляд відео-фрагментів 1,2)

Вих-ль: - «Барвисте Королівство» потрапило в біду. Зла чаклунка наклала закляття на всі кольори «Барвистого Королівства». Щоб воно знову стало яскравим і різнокольоровим, потрібно знайти та повернути втрачені барви на цю картину. Діти, ви згодні допомогти принцу Кольорику та принцесі Барвинці?

- Де шукати кольори нам підкажуть загадки з листа. Отримати колір ми зможемо, виконавши певні завдання.

Загадка:

На зеленії листочки

Одягли білі віночки

Усміхаючись весні, 

Зацвітають …(Яблуні)

(Підходимо до яблуні)

  • Діти, як ви гадаєте, який колір нам може подарувати яблунька? Чому ви так думаєте?
  • А в яку пору року в яблуньки з’являються зелені листочки?
  • ...