Чарівник і Веселка
Заняття - квест
Спрямованість змісту: логіко – математичний розвиток, розвиток мовлення
Вікова група: середня
Мета:
Закріпити знання дітей про характерні ознаки осені; вчити добирати прикметники.
Продовжити формувати вміння дітей рахувати в межах 5 у прямому і зворотному порядку, ланцюжком, розрізняти кількісну і порядкову лічбу.
Закріплювати знання про цифри від 1 до 5; вміння співвідносити цифру з числом та кількістю предметів (число з цифрою).
Закріплювати вміння розрізняти і називати геометричні фігури: коло, квадрат, трикутник, незважаючи на відмінності в кольорі, розмірі і просторовому розташуванні.
Вчити орієнтуватись у просторі, вживаючи слова «під», «над», «за», «перед», «у», «на», «між», «біля».
Продовжувати вчити порівнювати групи предметів за кількістю (більше – менше), порівнювати предмети за величиною.
Формувати вміння розрізняти звуки у навколишньому світі.
Розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу, уяву, зорове сприймання, зв’язне мовлення.
Сприяти активізації пізнавальних процесів.
Виховувати в дітях доброзичливість, бажання прийти на допомогу. Прищеплювати любов до природи та її явищ.
Матеріали: карта, смужки всіх кольорів веселки, яблунька з яблучками, кошик, макет городу з овочами, сонечко, хмаринка з краплинками, парасолька; конверти із завданнями; атрибути до гри «Весела геометрія», Д/гра «Зберемо врожай», Д/гра «Осінні краплинки».
Хід заняття
Вих – ль: - Діти, до нас сьогодні завітали гості. Давайте з ними чемно привітаємося.
Сонечко встало,
Іде новий день.
Скажем малята
Усім: «Добрий день!»
Вих – ль: - Діти, а ви любите цікаві історії? Одну із них я сьогодні вам розкажу. Тож сідайте зручненько і слухайте.
- Жив був на світі добрий чарівник. Він дуже любив робити для людей різні хороші справи. А більш за все чарівник любив малювати, і все у своєму місті розфарбовував у яскраві кольори. Допомагала йому в цьому подружка Веселка. Всі, хто жив у цьому місті, були радісними і щасливими.
Але одного разу чарівник прокинувся і побачив, що все навколо стало сірим і непривітним. Це Чорна фарба розгнівалася на Веселку, що вона має такі яскраві кольори. Вона відібрала у Веселки її фарби та заховала їх. А чарівникові залишила лиш ось таку карту, на якій позначила місця, де заховані фарби. Чарівник дуже засмутився. Але потім вирішив звернутися до вас, дітки по допомогу. Ви згодні допомогти чарівникові повернути кольори Веселки?
Вих – ль: - Давайте роздивимось гарно карту. (Карту кріпимо на дошку)
Починати пошуки ми будемо з того місця, куди вказує стрілочка....
Вих – ль: - Яка ж, діти, наступна підказка? Під якою цифрою? (…)
Цифра два зображена на… (городі). Давайте підійдемо до городу.
(На городі лежить помаранчевий колір веселки та конверт з завданням)
Вих – ль: - А ось і ще один колір веселки. А ще конверт із завданням, яке маємо виконати, щоб забрати помаранчевий колір веселки.
(Діти сідають за столи, вих – ль роздає кожній дитині конвертик)
Дидактична гра «Зберемо врожай»
...Підсумок заняття
Вих – ль: - Ну ось ми і зібрали всі кольори веселки. Давайте порахуємо їх. (…)
- Скільки всіх? (…)
- Який перший колір? Де ми його знайшли? (…)
- Який колір був захований у городі? (…)
- Який колір веселки ми знайшли останнім? (…) Де знайшли? (…)
- Вам сподобалося, дітки заняття? (…)
- Що сподобалося найбільше?
- Яке завдання для вас було найскладнішим? (…)
- А чи хотіли би ви зобразити те, що вам сьогодні найбільше сподобалося чи запам’яталося?