Версія для друку
14 102

Моя Україна - моя Батьківщина

Конспект заняття - квесту


Тема: «Моя Україна – моя Батьківщина»

(середня група)

Мета:
 
        Розширювати і поглиблювати знання дітей про рідний край, свою Батьківщину, формувати усвідомлення своєї належності до українського народу.  

Спонукати дітей виявляти цікавість до звичаїв свого народу; формувати знання про символи та обереги українського народу (калину, вінок, рушник); дати знання про те, що калина – лікарська рослина.

Поглибити знання дітей про національний одяг, вчити правильно називати елементи костюма (спідниця, фартушок, вишита сорочка, чобітки)

Розширювати уявлення дітей про українську хату та хатні обереги (піч, вишиті рушники), про страви національної кухні.

Продовжувати вчити дітей відповідати на запитання повними реченнями,  активізуючи у мовленні слова з лексичної теми «Рідна країна»; вправляти в утворенні прикметників, пестливих слів;  

Вправляння дітей у виконанні ігрових завдань логіко-математичного характеру.

Розвивати увагу, уяву, пам'ять, мислення, зв’язне мовлення.

Виховувати патріотичні почуття, любові до рідного краю та землі, почуття гордості за неї. 

Матеріали та обладнання: декорації: українська хата, кущ калини; хлопчик і дівчинка в українських костюмах; скринька, ноутбукфлешка, відео: «Казка», «Сонячний віночок», «Казка «Котик і Півник», картки із завданнями, карта, презентація, мнемотаблиці до віршів «Що таке Батьківщина»«Про нашу Україну», «Я маленька українка», «Хоч малий я, невеликий»; Д/ігри: «Смачне варення», «Зваримо борщ»




Хід заняття

Вих - ль: -  Добрий день, діти. Добрий день, дорогі гості,

          З давніх пір і по нині

                    Кажуть в нас на Україні
                    «Здоровенькі були»!

...

Вих - ль: - Діти, скажіть, а чи любите ви дива?

               Тож прийшла чарівна мить,
               Чудова музика дзвенить.
               А ви сідайте всі зручненько,
               Та й дивіться уважненько.

(Виносить скриньку)

...

Вих - ль: - Ой, що трапилось? А як же казочка? Може в скриньці ще щось є? (Дістаємо лист і карту. Вих – ль читає лист)

Доброго дня!

Півника викрала та заховала в надійному місці. Виконаєте мої завдання – поверну півника в казку. Де шукати завдання – дивіться карту.

Лисичка.

Вих - ль: - Отже, це витівки хитрої лиски. Ну що ж, дітки, будемо визволяти півника? (…) Давайте уважно розглянемо карту, де ж лиска залишила для нас завдання. (Карту кріпимо на дошку. Дивимось, куди вказує перша стрілочка)

 - Хто зображений на картинці? (Діти

 - Хто ці діти? (Українці). 

 - Чому ви так думаєте? (Діти одягнені в українські національні костюми).

Слайд №2

 - А ось і перше завдання: «Розкажіть про Україну» 

 - Діти, як називається наша країна? (Україна)

 - Хто ми з вами? (українці)

 - Якою мовою ми з вами говоримо? (…)

(На екрані з’являються мнемотаблиці до віршів про Україну. Діти декламують вірші за бажанням)

...